14:00 - 16:00 Vaffer Mixer 16:00 - 20:00 Let’s GO! 20:00 - 23:00 Friday Night Live Heti műsor

Öt érem termett a magyaroknak kedden Tokióban

Erősen kezdtek a magyarok a tokiói ötkarikás játékok keddi versenynapján. Hajnalban megszületett a magyar küldöttség harmadik olimpiai aranyérme, miután Kopasz Bálint győzni tudott kajak egyesben, 1000 méteren, ráadásul ugyanitt Varga Ádám lett a második. A női kajak kettesek 500 méteres távján Bodonyi Dóra és Kozák Danuta bronzérmes, Csipes Tamara és Medveczky Erika pedig negyedik lett. A női kajak egyesek 200 méteres távján Lucz Dóra a hatodik helyen zárt. Az MVM Szeged VE kajakosa, Kárász Anna a k1 200 méter B döntőjében a hetedik helyén végzett.

Elképesztő izgalmak után, a finndingi hajóosztályban vitorlázó Berecz Zsombor végig az első két hely valamelyikén haladt és végül megnyerte a futamot. Brit riválisa többnyire a mezőny második felében hajózott, a legvégén azonban feljött a negyedik helyre, és így ő lett az olimpiai bajnok, míg Berecz a sportág eddigi legjobb magyar eredményét elérve ezüstérmet szerzett.

Világ- és Európa-bajnok birkózónk, Lőrincz Tamás olimpiai aranyéremmel fejezte be több mint 15 éves felnőttkarrierjét, miután a 77 kilogrammos kötöttfogású birkózók döntőjében 2:1-re legyőzte a kirgiz Akszol Mahmudovot. Ezzel Magyarországnak már négy arany, négy ezüst és három bronzérme van a tokiói ötkarikás játékokon. Szerdán kora délután pedig Lőrincz Tamás testvérének, Viktornak is szurkolhatunk – ő a 87 kg-os kategória döntőjében birkózik majd.