00:00 - 05:30 Zenemix 06:00 - 06:07 Szeged és környékének legfontosabb hírei 05:00 - 10:00 Café 88 Heti műsor

A csehek és a belgák mentek tovább

A labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében Csehország 2–0-ra megverte Hollandiát, és a dánokkal csap majd össze az elődöntőbe jutásért. Az 55. percben 10 emberre fogyatkozott Frank De Boer együttese: De Ligt a 16-oson kívül ugyan, de szándékosan kézzel ért a játékszerhez, amivel gólhelyzetet akadályozott meg, ezt pedig Szergej Karaszjov játékvezető piros lappal szankcionálta. A 68. percben Holes, a 80.-ban pedig az eddig fantasztikus formában futballozó Shick talált be a hollandok kapujába. Ezzel a találkozóval elbúcsúzott a kontinenstornától rendezőként Budapest és a Puskás Aréna.

A nyolcaddöntő egyik slágermérkőzésén Belgium nagy izgalmak után, egyetlen kaput eltaláló lövéséből betalálva elbúcsúztatta a 24 alkalommal próbálkozó Portugáliát, így készülhet az Olaszország elleni negyeddöntőre. A regnáló bajnok kieséséről Thorgan Hazard 42. percben szerzett távoli gólja döntött.